Jak płacić podatki, grzywny, Media i inne usługi online

Wielu regularnych wydatków nie można odroczyć ani anulować: płatności za media i internet, podatki i kary, pożyczki i pożyczki. Oszczędzanie pieniędzy na tych płatnościach jest mało prawdopodobne, ale czas jest możliwy. Całą tę rutynę można łatwo przenieść do trybu online, a nawet zautomatyzować. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Prawie wszystkie organizacje finansowe, usługodawcy, agencje rządowe akceptują transfery za pośrednictwem swoich witryn lub aplikacji mobilnych. Banki oferują również zdalne płatności za różne usługi za pośrednictwem swoich aplikacji i stron internetowych. Zwróć uwagę na opłaty, które możesz pobierać, robiąc to. Czasami różnią się nawet przy płaceniu za te same usługi za pośrednictwem różnych usług.

Aby zasilić konto, wystarczy kilka kliknięć. Ale ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie transfery online są bezpieczne:
  •  Wprowadź dane karty bankowej (w tym trzycyfrowy kod z tyłu) tylko na zweryfikowanych stronach internetowych. Uważaj na strony phishingowe, które udają prawdziwe.
  •  Nie używaj tych samych haseł do kont osobistych na stronach internetowych różnych organizacji.

Do większości usług można podłączyć automatyczną płatność — żądana kwota zostanie automatycznie pobrana z twojego konta bankowego na rzecz dostawcy. Operatorzy telekomunikacyjni, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy sprzątające i same banki oferują automatyczne płatności rachunków lub automatyczne uzupełnianie salda za pośrednictwem swoich witryn i aplikacji mobilnych.

Możesz skonfigurować automatyczne płatności na swoich rachunkach i na przykład na rachunkach starszych krewnych.

Przyjrzyjmy się bliżej, jakie usługi można płacić zdalnie i jak jest to wygodniejsze.

Usługi mieszkaniowe i komunalne

Rachunek za mieszkanie zawiera informacje o firmie zarządzającej lub usługodawcy, twój osobisty kod płatnika, a także szczegółowe obliczenia i całkowitą kwotę do zapłaty.

W wielu regionach możesz przekazywać pieniądze za media za pośrednictwem prywatnych biur na stronach internetowych lokalnych dostawców usług lub administracji regionalnej.

We wszystkich regionach dostępne są również dwa uniwersalne sposoby płacenia za media online:

1. Za pośrednictwem aplikacji lub konta osobistego na stronie internetowej banku

Wybierz sekcję płatności, znajdź typ usługi i dostawcę w menu, a następnie wprowadź kod płatnika. Zazwyczaj można zapłacić już wystawioną fakturę (informacje o wysokości zadłużenia są automatycznie przesyłane do elektronicznego formularza płatności) lub przelać dowolną kwotę. Musisz wskazać konto lub kartę, z której musisz obciążyć pieniądze, sprawdzić dane, zapoznać się z prowizją i, jeśli zgadzasz się ze wszystkim, potwierdzić płatność.

Jeśli nie znalazłeś swojej firmy zarządzającej w menu banku, będziesz musiał pójść dłuższą drogą. Wprowadź dane dostawcy, które znajdują się na paragonie, a następnie kwotę.

Niektóre banki oferują klientom płatności za pomocą kodu QR. Jeśli masz go na paragonie, możesz uznać go za smartfon za pośrednictwem aplikacji Banku. W takim przypadku wszystkie informacje zostaną załadowane automatycznie, wystarczy sprawdzić wszystkie dane i określić, z którego konta należy pobrać płatność.

2. Przez portal usług publicznych

Aby zapłacić za usługi, wystarczy utworzyć uproszczone konto na portalu. Aby się zarejestrować, potrzebujesz tylko imienia i nazwiska, telefonu komórkowego i adresu e-mail. Otrzymasz SMS z kodem potwierdzającym rejestrację.

Następnie w sekcji usług musisz znaleźć podsekcję "Płatność mieszkaniowa", wybrać usługodawcę i podać numer konta osobistego. Ta metoda znacznie ułatwi Ci życie. W przyszłości otrzymasz elektroniczne pokwitowania na swoim koncie osobistym na portalu i możesz natychmiast zapłacić za nie kartą kredytową z dowolnego miejsca na świecie.

Niektóre banki oferują skonfigurowanie dostarczania paragonów na twoje konto osobiste na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Należy jednak wyjaśnić, czy bank nie pobiera opłaty za tę opcję.

W razie potrzeby z konta osobistego na stronie internetowej banku lub portalu usług publicznych można pobrać pokwitowanie z potwierdzeniem płatności.

Podatek

Możesz przesyłać podatki na stronie internetowej i aplikacji mobilnej Federalnej Służby Podatkowej (Federalnej Służby Podatkowej), za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub konta osobistego na stronie internetowej banku, a także portalu usług publicznych.

Najłatwiej to zrobić za pośrednictwem usługi Federalnej Służby Podatkowej "Zapłać podatki". Aby to zrobić, wystarczy podać imię i nazwisko oraz numer NIP płatnika, kwotę przelewu i dane karty bankowej. Co więcej, możesz płacić nie tylko za siebie, ale także za innych. Kluczem jest upewnienie się, że wszystkie wprowadzone dane są poprawne.

Aby zapłacić podatki za pośrednictwem konta osobistego na stronie Federalnej Służby Podatkowej, najpierw musisz odwiedzić jeden z urzędów podatkowych z paszportem i tam uzyskać dane do autoryzacji. Możesz także zalogować się na swoje konto osobiste na stronie Federalnej Służby Podatkowej za pomocą zweryfikowanego konta na portalu usług publicznych. Będziesz musiał majstrować, ale za pośrednictwem swojego konta osobistego możesz nie tylko płacić rachunki, ale zawsze zobaczysz, jaki twój majątek podlega opodatkowaniu, czy musisz złożyć deklarację, czy masz dług i czy płatność została przekazana na czas.

Aby zapłacić podatek za pośrednictwem portalu usług publicznych, musisz najpierw zweryfikować swoje konto.

Grzywna

Najbardziej oczywistą rzeczą jest opłacenie ich na stronie internetowej organizacji, która Cię ukarała. Na przykład za pośrednictwem strony internetowej policji drogowej. Tam możesz najpierw upewnić się, czy na pewno masz grzywnę, czy też oszuści wrzucili fałszywy paragon ze swoimi danymi do twojej skrzynki pocztowej.

Ponadto możesz spłacić dług w aplikacji mobilnej lub na koncie osobistym na stronie internetowej banku (Zwykle ta opcja znajduje się w sekcji "Płatności"). Możesz skonfigurować automatyczne dostarczanie nowych orzeczeń do aplikacji bankowej na podstawie danych samochodu lub motocykla.

Dostępna jest również płatność za pośrednictwem portalu usług publicznych. Na koncie osobistym na portalu łatwo jest znaleźć grzywnę według numeru unikalnego identyfikatora Memoriału (UIN), który znajduje się na paragonie. A jeśli dodasz do profilu DANE prawa jazdy i paszportu pojazdu (PTS), powiadomienia o grzywnach automatycznie trafią na twoje konto osobiste.

Wiele rodzajów kar można zapłacić ze zniżką, jeśli zostanie to zrobione w ciągu pierwszych 20 dni od otrzymania paragonu. W większości przypadków rabat sięga 50%.

Kredyty i pożyczki

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie banki i organizacje mikrofinansowe, które udzielają pożyczek online, umożliwiają dokonywanie płatności na odległość.

Niektóre banki umożliwiają za pośrednictwem swoich aplikacji mobilnych lub witryn wygaszanie pożyczek udzielonych w innych bankach, ale zwykle pobierają za to opłatę w wysokości około 1%. Dlatego dokładnie przestudiuj warunki przed skorzystaniem z takiej usługi.

Pamiętaj, że czasami płatność trwa dłużej, niż się spodziewasz. Na przykład, jeśli wysyłasz pieniądze w dzień wolny od pracy, mogą one trafić na konto tylko pierwszego dnia roboczego. Możliwe są również usterki techniczne w aplikacji mobilnej lub na stronie pożyczkodawcy. Dlatego lepiej jest gasić długi z rezerwą czasu, aby nie było kar i kar za opóźnienia.

Bądź ostrożny: dokonuj płatności tylko za pośrednictwem oficjalnych stron internetowych i aplikacji legalnych organizacji. Możesz sprawdzić kontakty banków i MIF na stronie internetowej banku.

Składki ubezpieczeniowe

Umowy ubezpieczenia inwestycyjnego lub oszczędnościowego na życie często stanowią, że musisz regularnie dokonywać płatności. Ale nie musisz za każdym razem odwiedzać biura ubezpieczyciela i dokonywać wpłaty za pośrednictwem kasy.

Wielu ubezpieczycieli umożliwia dokonywanie płatności za pośrednictwem swoich aplikacji lub stron internetowych. Możesz też przelać pieniądze za pośrednictwem banku mobilnego lub internetowego na podstawie danych firmy ubezpieczeniowej. W każdym razie pamiętaj o podaniu numeru umowy ubezpieczenia i danych, aby płatność nie została utracona.

Przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem znajdź go w katalogu na stronie internetowej banku, upewnij się, że ma licencję na żądany rodzaj ubezpieczenia i sprawdź oficjalny adres jego strony internetowej.

Internet, Telefonia komórkowa i telewizja

Firmy telekomunikacyjne oferują klientom śledzenie salda i dokonywanie płatności za pośrednictwem aplikacji mobilnych i kont osobistych na swoich stronach internetowych.

Wielu operatorów oferuje teraz usługi pakietowe, które obejmują komunikację, Internet i telewizję, więc wygodnie jest zapłacić za wszystko naraz. Często możesz dokonać przelewu nie tylko z karty, ale także z konta e-portfela. Wielu dostawców umożliwia przelewanie pieniędzy za internet lub telewizję nawet z salda telefonu komórkowego.

Banki często umieszczają usługi komunikacyjne na liście płatności w swoich witrynach i aplikacjach mobilnych.